Atlara İşkencenin Karşılığı ‘4.810 TL’ Para Cezası

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde meydana gelen dehşet verici bir olayda, sokak ortasında bir atın işkence gördüğü anlar kameraya yansıdı.

İlerlemekte güçlük çeken bir at, üzerindeki kişiler tarafından defalarca sopayla vurularak işkenceye maruz kaldı. C.B. adlı çocuğun başını çektiği üç kişilik grup, atın yorgun düştüğü bir anda saldırganca davranışlar sergiledi. Görüntüler sosyal medyada hızla yayılarak büyük tepki topladı.

Olay anı, bir cep telefonu kamerası tarafından kaydedilirken, şahısların, atı zorla hareket ettirmek için sopa ile vurdukları, E.B. isimli bir çocuğun da bu işkenceye katıldığı belirtildi.

BİRİNE PARA CEZASI DİĞERİ İSE SERBEST

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada paylaşılan bu şok edici görüntülerin ardından harekete geçerek şüphelileri tespit etti ve gözaltına aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada C.B. isimli şahsa “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” gereğince 4.810 TL idari para cezası kesildiğini E.B. isimli çocuğun ise adli işlemlerin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldığını belirtti.

At, olaydan sonra Eyüpsultan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Şüpheliler hakkında adli süreç devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x